Je li ovo što rade Turci zapovijed međunarodnih snaga u BiH ili je samovolja Turaka???
Piše: Ivan Filipović
Obilježili smo još jedan Spomen na Pomen.
Okupio se priličan broj onih kojima žrtve Pomena znače i koji čine sve da te žrtve ne odu u zaborav.
Sama lokacija je uređena, prošireno je spomen obilježje s imenima svih poginulih na bojišnici Donje Rame.
Propovijed propovjednika je rekla sve!
Koliko će utjecati na one na koje bi trebalo, to je nešto drugo.
Meni je zasmetala jedna stvar na Pomenu ovoga dana.
Pojavila se dva lika turskih vojnika i jedna prevoditeljica i tu su bili do pred kraj mise.
Dakle, turski bataljun je smješten u Jablanici i on, kao, djeluje u sastavu tih međunarodnih snaga, međutim, sve ukazuje da oni djeluju samostalno u službi svoje subraće.
Njihova pojava na Pomeni nameće nekoliko pitanja.
Jesu li oni gore po zapovjedi svojih nadređenih iz tih međunarodnih snaga?
Kako to da drugi pripadnici međunarodnih snaga ne šalju svoje emisare na slične događaje?
Oni su česti gosti, da ne kažem redoviti, tu i na Stipića livadi.
Ako znamo da su ovaj zločin na Pomenu počinili njihova subraća, a oni su tu česti gosti, nameće se pitanje, što oni tu zapravo traže??
Jesu li oni tu u ulozi izvidnica za moguće potrebe nekih novih “operacija”?
Jesu li oni tu da odaju počast poginulima, u što ja sumnjam, a i njihovo ponašanje ne pokazuje da se radi o tome, ili su oni tu da pljunu na to mjesto i te žrtve???
Dakle, kao što rekoh, pitanja je bezbroj, odgovora ni za lijek, zapravo, meni su ti odgovori jasni, ali i šira javnost zaslužuje te odgovore!!!
Dakle, kad narod čije su žrtve gore pobijene dođe u miru i dostojanstvu odati počast svojim poginulima, krvnici šalju svoje emisare u svojoj subraći da ni taj dan, taj sat, im ne daju mira!!!
Ja mislim da je ovo ponašanje za zabrinuti se.
Evo, uskoro će biti i spomen na Stipića livadu, najvjerojatnije će se pojaviti i gore, a pitanja su ista za oba mjesta stradanja i obilježavanja!!!